در حال نمایش 6 نوشته (از کل 6)
  • نویسنده

محمدرضا

با سلام وعرض ادب خدمت دکتر اصلانی
    بنده مورخ ۴ مهر ۹۵ توسط شما مورد جراحی acl قرار گرفتم. امروز ناگهان پای عمل شده ام سور خورد و پشت زانویم درد شدیدی احساس کردم. می خواستم ببینم امکان داره از محلی که گرافت برداشته شده دچار پارگی شده باشم یا فقط درد بخاطر ضعف عضله است؟
    ممنون

#1216 پاسخ

وبمستر
    مشارکت کننده

سلام
    به نظر نمیرسد مشکلی در مورد گرافت یا تاندون شما بوجود آمده باشد. تمرینات تقویت عضلات چهار سر ران را ادامه دهید (روزانه دو ساعت حرکت در آب).
    در صورت ادامه مشکل لازم است به صورت حضوری جهت ویزیت مراجعه فرمایید.

#1218 پاسخ

رضا شیاسی

سلام من حدود۱۵ماه عمل رباط acl و مینیکس انجام دادم ولی هنوز پام ناپایداری داره و وقتی ستون میکنم پام ویبره میخوره و یه حالت جابجایی داره و بعدش درد میگیره…mri هم گرفتم رباط مشکل نداره فقط مینیکس اسیب جزیی دیده…ارتوپد و فیزیوتراپا هم میگن رباطت شل شده…حرکات تعادلی و وزنه هم تو این مدت زیاد انجام دادم ولی هنوز ب جواب نرسیدم

#1535 پاسخ

مهدیه

ﺳﻼﻡ ﺁﻗﺎﯼ ﺩﮐﺘﺮ ..ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﯿﺪ ..
    ﻣﻦ ۱۶ﺳﺎﻟﻤﻪ ﻭ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺣﺮﻓﻪ ﺍﯼ ﻫﻢ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺑﺎﺯﯼ ﻣﯿﮑﻨﻢ ..
    ﻣﻦ ﭼﻨﺪ ﻭﻗﺘﯽ ﻫﺴﺖ ﺩﭼﺎﺭ ﭘﺎﺭﮔﯽ ﺭﺑﺎﻁ ﺻﻠﯿﺒﯽ ﺷﺪﻡ .. ﺍﻻﻥ ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻫﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺯﺍﻧﻮ ﺩﺭﺩ ﺷﺪﯾﺪ ﻣﻮﺍﺟﻬﻢ ﻭ ﺯﺍﻧﻮﯾﻢ ﺧﺎﻟﯽ ﻣﯿﮑﻨﻪ .. ﺍﻟﺒﺘﻪ ﭼﻨﺪ ﺑﺎﺭﯼ ﻫﻢ ﺑﺎ ﻗﻔﻞ ﺷﺪﮔﯽ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺭﻭ ﺷﺪﻡ ..
    ﻫﺮ ﻣﻮﻗﻊ ﮐﻪ ﺯﺍﻧﻮﯾﻢ ﺭﺍ ﺣﺘﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺪﺗﯽ ﮐﻮﺗﺎﻩ ﺧﻢ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺩﺭﺩﻡ ﺷﺪﯾﺪﺗﺮ ﻣﯿﺸﻮﺩ ..
    ﺁﯾﺎ ﺑﻪ ﺟﺮﺍﺣﯽ ﻧﯿﺎﺯﯼ ﻫﺴﺖ؟؟ﺍﮔﻪ ﻫﺴﺖ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﯼ ﺟﺮﺍﺣﯽ ﭼﻘﺪﺭﻩ؟؟
    ﺑﺎﺗﺸﮑﺮ

#1538 پاسخ

محبوبه زارع

سلام. مدتی طولانی است که زانوی راستم صاف نمی شود وبه زمین در حال کشیده نمی چسبد . بالاخره دو هفته پیش با یک مسافرت چند روزه به شدت درد گرفت. به متخصص مراجعه کردم و پس از انجام ام ار آی گفتند که به جراحی نیاز داری. با توجه به اینکه معلم هستم جرات جراحی ندارم. ۴۲ سال دارم. قدم۱۷۸ و وزنم ۸۰ کیلوست. به شدت نگرانم. نمی دانم مجبورم جراحی کنم. فعلا درد کمی دارم و لی پیاده روی می توانم بکنم. میتونم جراحی را تا اردیبهشت بعد به تعویق بندازم؟ گزارش ام آر آی
    There is normal shapeand signal intensity of both menisci with no evidence of tear.degenerative change,conggeniyal anomalies or evidence of cyst of ganglion formation.
    MCL and LCL appear normal in shape and signal intensity.
    No osteochondral lesion is seen in this syudy.
    All periarthicular musculature appear normal in shape and signal intensity.
    Some little effusion is seen in the superaptellar pouch and joint spaces.
    ACL IS TORN BUT PCL is normal.
    Hoffa body is partially dirty fat
    زیاد روی پا ایستادن برایم ایرادی ندارد؟ چه ورزشی بکنم؟
    .

#1548 پاسخ

محمد حسین ملانوری

با سلام
    آقای دکتر حدود ۳ هفته پیش در فوتسال دچار پیچ خوردگی زانو شدم بعد از عکس ام ار ای دکتر گفت رباط acl کاملا پاره شده فیزیوتراپی رو شروع کردم الان در حالت عادی تا ۹۰ درجه میتونم خم کنم و دردی ندارم ولی بیشترش خم کردنش باعث درد شدید میشه وقتی هم پا رو صاف میکنم کاملا صاف نمیشه با وزنه گذاشتن روی زانو صاف میشه ولی دوباره بر میگرده به اون حالت الان میخواستم بدونم این درد که باعث میشه نزاره زانو رو کامل خم کنم چطوری تسکینش بدم ,و آیا طبیعی هستش یا نه متشکر میشم جوابم رو بدین

در حال نمایش 6 نوشته (از کل 6)
پاسخ به : جراحی ACL
اطلاعات شما: